WARSZTATY TEATRALNE

PERYFERIE CIAŁA – To jest nieustanna podróż, w ciągłej zmianie i nie poddaje się definiowaniu. Nazywam to CIAŁEM, tylko jako punkt odniesienia”, poprzez pracę z ciałem zadajemy sobie pytanie czym ono jest i w jaki sposób funkcjonuje – gdzie tkwi jego potencjał  w moim doświadczeniu.

Warsztat opiera się przede wszystkim o poszukiwanie czegoś, co określam „peryferie ciała” lub „przestrzeń ciała” – dokładne ustawienie wobec granic własnej fizyczności w kierunku przekroczenia siebie. Wspólna praca nad przestrzenią wokół, proces powolnego słuchania ciała prowadzi nas do głębokiego czerpania z doświadczenia JA. Poprzez pracę ukierunkowaną na proces i improwizację, wykorzystując klasyczne elementy tańca współczesnego wspólnie podejmujemy próbę odkrywania własnej esencjonalności i specyfiki ciała. Warsztat przeznaczony dla wszystkich pragnących dotknąć zjawiska tańca, ruchu, kompozycji choreograficznej oraz zainteresowanych eksplorowaniem nieznanych i niewykorzystywanych  terenów własnej cielesności.

Warsztaty, które odbędą się w Centrum Promocji Młodych (Willa Generała, Aleja Wolności 30), poprowadzi Tomasz Bazan z Teatru MAAT!

Tomasz Bazan – tancerz, reżyser i choreograf; pracownik artystyczny Centrum Kultury w Lublinie – dyrektor założonego przez siebie Teatru Maat Projekt; twórca i dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu tańca i ruchu MAAT FESTIVAL, członek „Kunst Gillian Gallery Berlin”. Ukończył wydział kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Szeroko pojmowanego tańca uczył się u wielu znakomitych tancerzy i mistrzów sztuk walki. Od roku 2004 prowadzi swój własny, niezależny Teatr Maat Projekt realizujący swój własny program treningu fizycznego i poszukiwań kulturowych. Współpracuje z wybitnymi teatrami, tancerzami, choreografami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Współpracuje z wybitnymi reżyserami i aktorami m.in. z Krzysztofem Warlikowskim, Jackiem Poniedziałkiem, Renate Jett. Więcej na www.teatrmaat.pl

Program warsztatów:

20 czerwca:

13:30 – 14:30 rozgrzewka i ćwiczenia fizyczne
14:30 – 16:30 warsztat kompozycji choreograficznej
18:00 – 21:00 próba spektaklu

Miejsce: Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, Aleja Wolności 30
 

21 czerwca:

13:30 – 14:00 rozgrzewka i ćwiczenia fizyczne
14:30 – 16:30 warsztat kompozycji choreograficznej
18:00 – 21:00 próba spektaklu

Miejsce: Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, Aleja Wolności 30
 

22 czerwca:

13:30 – 14:00 rozgrzewka
14:00 – 19:00 próba spektaklu
20:00 SPEKTAKL POWARSZTATOWY

Miejsce: ul. Piłsudskiego

 

Jeśli masz skończone 15 lat i chcesz wziąć udział w warsztatach pobierz formularz zgłoszeniowy, klikając TUTAJ , a następnie wypełniony prześlij na adres: ankawarsztaty@gmail.com   Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O wzięciu udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!