Wyjątkowe wydarzenie, prawdziwa granda muzyczna – w finale Frytki Off!!!

Pomimo młodego wieku jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno jest ją wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola”, „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”. Z gór Brodka wyniosła muzyczną wrażliwość i zadziorny charakter – potrafi walczyć o swoje i konsekwentnie dążyć do celu.

W 2004 r. wygrała pierwszą nagrodę w trzeciej edycji programu „Idol”. W tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Album”, zawierająca wersje starych przebojów soulowych oraz nowe utwory, których była współautorką. Single z tej płyty to „Ten” i „Dziewczyna mojego chłopaka”. Płyta została sprzedana w liczbie 35 tys. egzemplarzy, co dało jej status złotej.

W grudniu 2004 Brodka otrzymała nominację do nagrody „Paszport Polityki” w kategorii „Estrada” oraz do Fryderyków 2004 w kategorii – Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku oraz Album Roku. Rok później otrzymała nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Debiut roku.

10 czerwca 2005 wygrała w głosowaniu widzów konkurs Opolskie Premiery, otrzymała także nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia oraz nagrodę muzycznego programu Telewizyjnej Jedynki „Stratosfera”. Drugiego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2005 została wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii debiut.

20 listopada 2006 roku ukazała się druga płyta wokalistki – „Moje Piosenki”, która tak jak poprzednia osiągnęła status złotej.

Pomimo młodego wieku artystki, album jest niezwykle dojrzały. Brodka zachwyca wszystkich wrażliwością i świeżością muzyczną, a przede wszystkim wspaniałym głosem.

Monika znana jest także z doskonałego gustu i wyczucia w modzie. Tytuły „Newsweek” i „Viva” ogłosiły ją Najlepiej Ubrana Kobietą 2009 roku.

Ostatnie projekty muzyczne w jakich wzięła udział Brodka to płyta „Tesla” grupy Silver Rocket gdzie zaśpiewała utwór „Niagara Falls” oraz „Piosenka z głowy” (muzyka: Marcin Macuk) do serialu TVN „Brzydula”. Realizując swoją pozamuzyczną pasję Brodka ukończyła w 2008 roku Akademię Fotografii.

20 września ukazała się najnowsza płyta Brodki „GRANDA. Nowa płyta Brodki to radykalny  zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa  na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z  którym utożsamia się od początku do końca. Po czterech latach od ukazania się „Moich piosenek”  Brodka  zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”. Producentem płyty jest Bartosz Dziedzic.

Granda” to muzyczny eklektyzm. Ten album trudno zaszufladkować, na czym, między innymi, polega jego siła.

Brodka wystąpi na FRYTCE OFF 23 czerwca około godz. 22.00