Skanowanie-1
Instalacja – projekt: SKANOWANIE
Ołeksij Choroszko/Serhij Petluk

„Skanowanie”

Torba w kratkę może być nie tylko ciężarem na drodze do eurointegracji. Torba jako obiekt artystyczny może nie wzbudzać podejrzeń celników. A najbardziej niewiarygodne jest to, że ona może niczego nie zawierać. Torba jako pośrednik komunikacji międzynarodowej  Torba jako ciężar zbędnego doświadczenia. Torba jako konstatacja faktu.
Serhij Petluk

Urodził sie w 1981 roku. Studiował na Uniwersytecie Przykarpackim im. W. Stefanyka i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pieknych (oddział malarstwa monumentalno-dekoracyjnego). Od 2007 roku współzałozyciel i członek formacji artystycznej „Koma”. Malarz, twórca instalacji, artysta nowych mediów. Stypendysta programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” w roku 2009 w dziedzinie sztuk wizualnych.
Ołeksij Choroszko

Urodził sie w 1978 roku w Ługansku. Absolwent Lwowskiej Akademii Sztuk Pieknych (malarstwo monumentalne), od 2007 roku współzałozyciel i członek formacji artystycznej „Koma”, uczestnik wielu projektów i wystaw na Ukrainie. Stypendysta programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” w roku 2010 Dyscypliny twórczosci: malarstwo, grafika, scenografia, instalacja, wideo-instalacja, nowe media.